Мои билеты
Служба поддержки
Вопросы и ответы
Договор оферты
Блог
О нас
Контакты
Перевозчикам
Агентам
14.09.1711954

Пляжі та інші принади Балтійського моря

oВолодимир Гузар
29 років, львів'янин-мандрівник, живе у Кракові


1

Балтійське море – дуже популярний напрямок відпочинку серед польського населення, особливо під час так званих вакацій чи літніх канікул по-нашому. Тоді на пляжах ніде яблуку впасти і ціни на проживання відповідно вищі, а найкращі місця заброньовані за місяць-два наперед.

2

Пристойне житло в сезон буде коштувати від 50 злотих за особу на добу, поза сезоном – від 35 злотих. Оскільки це все-таки північне море, погода тут доволі мінлива: можна потрапити і на справжню спеку, а можна всю відпустку проходити в джинсах та курточці.

Поза морем, на березі Гданської затоки, розкинулося так зване Trójmiasto (Труймясто): Гданськ (Gdańsk), Сопот (Sopot) та Гдиня (Gdynia). Кожне з цих міст різне і має свою історію.

3

Гданськ - найстарше з цієї трійці і наймальовничіше місто, як на мене.

4

Сопот вважається містом молоді, тому тут дуже багато нічних клубів та різноманітних розваг.

5

Гдиня – наймолодше місто і найбільший порт Польщі.

6

Усі три міста з’єднані зручними транспортними розв’язками. Найпопулярнішою є SKM (Швидка міська колія) – щось подібне до наземного метро, але вартість проїзду залежить від відстані, яку вам потрібно подолати. На кожній станції є автомат, де ви можете придбати квитки, також їх можна купити у спеціальних касах на деяких станціях.

7

Окрім транспорту, всі три міста з’єднані пішохідно-велосипедними доріжками вздовж набережної. Особисто мені найбільше подобається ділянка від Гдині до Сопота.

8

Якщо говорити про пляжі в Труймясті, то найкращим вибором, як на мене, буде район Гдиня Орлово (Gdynia Orłowo). Там є інфраструктура з затишними кафе ресторанами, гарний пірс (mol) та чистий піщаний пляж біля хвойного лісу. Однак варто вважати, що ціни на житло тут можуть бути трохи вищими.

9

Якщо ви зібралися в цей регіон трохи надовше, раджу також відвідати півострів Гел (Hel). Дістатися туди найлегше з Гдині сучасною електричкою (Regio), яка ходить раз на одну-дві години. Також туди їздять “бусики” з тої самої Гдині.

10

Окрім гарних краєдів, на Гелі можна відвідати маяк та залишки оборонних укріплень з часів Другої світової. Своєрідною цікавинкою є тюленаріум (fokarium), де лікують, вирощують та відпускають на волю тюленів.

11

При виборі суто морського відпочинку раджу їхати далі за Труймясто, в район міста Владиславово (Władysławowo). Там і море справжнє, а не затока, і ціни на проживання нижчі. Є навіть спеціальні місця під кемпінги. Доїхати сюди можна з Гдині або електричкою, або автобусом.

Балтійське море дуже люблять вінд- і кайтсерфери. Через постійні вітри та невелику глибину біля берега воно вважається одним із найкращих місць, щоб навчатися цим видам спорту. До Гданська чи Гдині можна дістатися автобусом з України. Квитки шукайте на Busfor.ua. Для переміщень по Польщі найкраще використовувати e-podroznik та Busfor.pl.

12

P.S: І не забудьте помилуватися заходом сонця над Балтійським морем :)Нагадуємо, що автором нашого блогу можете стати ви! Надсилайте нам свої історії та путівники містами на адресу bloggers@busfor.com. Автор опублікованої історії отримає 500 грн на подорожі з Busfor ;)

Мы предлагаем бесплатные советы о выгодных путешествиях по Украине и за границу. Хотите их получать?

Подпишитесь на рассылку, чтобы первым получать интересные предложения, новости и скидки от BUSFOR

    
183193
подписчиков