Безвіз на пальцях:

прості відповіді
на складні питання

Наша країна і ми всі, жителі України, старанно працювали і довго йшли до того, щоб ще на крок наблизитися до Європи. 17 травня Європарламент підписав акт про введення безвізового режиму для України, і з 11 червня українці отримали можливість подорожувати до країн Євросоюзу без оформлення віз.
Українці не звикли до вільного перетину кордону, через що відразу посипалися запитання: як буде працювати безвіз, які умови поїздки, які документи потрібні і так далі.

Команда Busfor.ua зібрала найпопулярніші питання і дала на них прості відповіді, щоб ви могли розповісти про безвіз як дитині, так і своїй бабусі в селі.

Підготовка до поїздки

Що таке безвізовий режим?

Петро
кондитер
Безвіз - це тип взаємовідносин між країнами, коли громадянам не потрібно оформляти візи для в'їзду на територію цих країн. Такий режим встановлюється у взаємному або в односторонньому порядку.

Безвіз для України дає право громадянам країни подорожувати в ЄС без попереднього оформлення віз, дотримуючись деяких умов, про які поговоримо далі.

Головне - пам'ятати, що ваша мета поїздки не повинна бути пов'язана з роботою - в такому випадку вам потрібно оформляти робочу візу. Метою вашої поїздки може бути туризм, візит до родичів, лікування, відрядження (але не робота, за яку ви будете отримувати гроші), волонтерство і т. д.

Куди я тепер можу поїхати без візи?

Юля
модниця
Важливо розуміти, що безвізовий режим діє не з країнами Шенгенської угоди, а з ЄС. Для українців стануть відкритими кордони 30 країн, включаючи Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн (ці країни входять до зони Шенгену, але при цьому не є членами Євросоюзу).

Приємним бонусом стануть Монако і Ватикан - європейські країни-карлики, куди тепер теж не потрібно оформляти візу.

Для повноти розуміння перерахуємо безвізові країни:

Австрія, Бельгія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.

Довідка: українці можуть їздити без віз у майже 100 країн світу. Це досить солідна цифра.

Скільки днів може тривати безвізова поїздка?

Сєня
зоолог
Безвізовий режим передбачає короткострокові поїздки. Всього ви можете перебувати у країнах ЄС та Шенгенської угоди не більше 3 місяців (90 днів) протягом півроку (180 днів).

Датами початку і закінчення цього періоду вважаються день вашого в'їзду до і день виїзду з Шенгенської зони. Точно підрахувати, скільки днів ви можете перебувати у певній країні, можна на спеціальному калькуляторі.

Що потрібно для поїздки?

Олег
фермер
Головна умова безвізової поїздки, яка прописана в Шенгенському прикордонному кодексі - це біометричний паспорт.

Не забувайте, що тепер рішення про ваш в'їзд до країни приймає прикордонник, і в нього до вас можуть виникнути питання: куди їдете, де будете жити, чи вистачить вам грошей і так далі. Щоб відчувати себе впевненіше при спілкуванні з прикордонниками і не стикнутися з труднощами, підготуйте заздалегідь усі можливі документи:

    1. Медичну страховку (вона повинна бути у вас обов'язково - оформіть хоча б найдешевший поліс).

    2. Підтвердження того, що вам є де зупинитися. Це може бути бронювання на Booking.com або Airbnb, а якщо ви знайшли житло через каучсерфінг (CouchSurfing) - то листування з приймаючою стороною і т. д. Будьте готові надати номер телефону або адресу місця, де ви плануєте зупинитися.

    3. Важливо мати при собі достатній запас грошей - не має значення, готівка чи кошти на картці. Головне, щоб ви могли підтвердити їх наявність - чек з банкомату, виписка з банку, інтернет-банкінг і т.д.

    4. Зворотні квитки.

    5. Докладний маршрут вашої поїздки з усіма пунктами, де будете залишатися на ночівлю.

    6. Лист-запрошення від родичів, у якому вказана адреса, де ви будете жити. Якщо ви домовилися, що ваші витрати в подорожі бере на себе приймаюча сторона, то необхідно буде підтвердити, що друзям / родичам вистачить на вас грошей.

    7. Якщо їдете у відрядження, знадобиться лист-запрошення від компанії, бланк реєстрації на конференцію, вхідні квитки на виставку і т.д.

    Як ви вже зрозуміли, знадобляться будь-які документи, що підтверджують, що вам є де жити, у вас із собою достатньо грошей (або вас зможуть утримувати), вас запросили в гості / по роботі, ви застраховані і повернетеся назад.

    Що таке біометричний паспорт і як його отримати?

    Юрій
    юрист
    Біометричний паспорт для виїзду за кордон - це більш удосконалена версія звичайного паспорта.

    У його обкладинку вбудований чіп, на якому записана інформація про власника - фотографія, відбитки пальців, електронний підпис, паспортні дані. Такий паспорт неможливо підробити, а дані, які в ньому "зашиті", можуть допомогти запобігти актам злочинності або тероризму (в США біометричні паспорти почали масово видавати якраз після трагедії 11 вересня). До речі, такий тип паспортів поширений у понад 90 країнах світу.

    Видають біометричні паспорти у Державній міграційній службі. Для оформлення потрібен стандартний пакет документів:

    • заява на оформлення паспорта;

    • паспорт громадянина України (оригінал та дві копії);

    • ідентифікаційний номер (оригінал та дві копії);

    • раніше видані закордонні паспорти;

    • чек про оплату.

    Вартість біометричного паспорта залежить від того, де ви його оформляєте і як швидко він вам потрібен. Зазвичай, найдешевше це можна зробити у відділенні ДМС - сплативши 557 грн, ви отримаєте паспорт за 20 днів.

    Скільки грошей потрібно брати з собою в поїздку?

    Надя
    льотчиця
    Найбільше питань і спекуляцій стосуються саме фінансового питання.

    У кожної країни Євросоюзу і Шенгенської зони є свої вимоги, скільки грошей має бути в людини, який її відвідує. Й вимоги ці абсолютно різні: від 3 євро в день для Угорщини і до 70 євро на день в Іспанії. Деякі країни, наприклад, Кіпр, взагалі не виставляють подібних умов - тут все залежить від тривалості та мети вашої поїздки. Детально фінансові умови описані в цьому документі.

    Тим не менш, питання грошей навряд чи стане вирішальним фактором, пускати вас до країни або відправляти додому.

    Прикордонники можуть поцікавитися, чи достатньо у вас коштів для перебування в країні і як ви можете це підтвердити. Тут уже маса варіантів: показати готівку, чек з банкомату, зателефонувати до служби підтримки банку і дати поспілкуватися прикордоннику. Головне, щоб не виникла підозра, що ви плануєте нелегально працювати.

    Знову ж таки, вам на руку зіграють бронювання житла, запрошення від родичів, зворотний квиток і т. д.

    Уточнити перед виїздом

    Поїздка з дитиною: що варто знати?

    Аня
    письменниця
    Право на безвізові поїздки поширюється на всіх громадян України (в тому числі дітей, навіть новонароджених), у яких оформлений біометричний паспорт для виїзду за кордон.

    Залежно від віку дитини, є кілька видів паспортів:

    • діти до 12 років не здають відбитки пальців, але паспорт при цьому не перестає бути біометричним. Оформлюють його на 4 роки, а якщо ви вирішили зробити паспорт зовсім маленькій дитині, то міняти його доведеться частіше - діти швидко змінюються і ростуть, тому важливо, щоб вони були схожі на себе на фотографії;
    • з 12 до 14 років діти здають відбитки пальців;
    • з 14 років біометричний паспорт видають тільки тим дітям, у яких оформлена пластикова ID-карта (аналог внутрішнього паспорта України), без неї у вас навіть не приймуть документи на закордонний. Також зверніть увагу, що діти з 14 років не тільки здають відбитки пальців, але і ставлять електронний підпис;
    • з 16 років дитина вже може отримувати "дорослий" закордонний паспорт на 10 років і оформляти він його може самостійно, без батьків.

    Тож сміливо оформляйте біометричний закордонний паспорт своїй малечі і подорожуйте відкритою Європою!

    Як поводитися на кордоні?

    Олександр
    пастор
    Головне - бути щирим та чесно відповідати на всі питання прикрдонників. Не нервуйтеся - це може викликати зайві підозри та перевірки. Якщо ж ви знаєте, що у вас навряд чи вийде не хвилюватися, просто заздалегідь підготуйте всі документи, по які ми розповіли у попеденьіх пунктах.

    Відомо, що прикордонники - люди суворі і зайвий раз із ними краще не жартувати. Чітко та спокійно відповідайте на питання, тоді все точно пройде успішно.

    Через що можуть відмовити у в'їзді?

    Віталій
    спортсмен
    Безвізовий режим, так само як і віза в паспорті, не гарантує, що всіх будуть пускати до ЄС. Щорічно кілька тисяч українців завертали на кордоні з безлічі причин. З безвізом у прикордонників буде менше підстав відправити вас додому.

    Щоб заспокоїтись, подивимось на Грузію, громадянам якої з 28 березня не потрібні візи для поїздок до Європи. За місяць безвізового режиму у в'їзді відмовили лише 26 грузинам з 11 700.

    Також наші сусіди молдовани з весни 2014 року отримали можливість безвізових поїздок до країн ЄС. Відсоток відмов у в'їзді там також дуже невеликий. Одним словом, якщо у вас оформлений біометричний паспорт, і ви можете впевнено підтвердити мету своєї поїздки - Європа відкрита для вас, подорожуйте з задоволенням і привозьте яскраві враження!
    Не забувайте, по Європі найвигідніше подорожувати автобусом. На Busfor.ua ви завжди знайдете рейси як з України,
    так і всередині країн ЄС.



    Поділитися у соцмережах:
    ШУКАТИ КВИТКИ ДО ЄВРОПИ
    JS Bin
    Made on
    Tilda